pondelok 11. februára 2019

Bytový dizajn v zelenom odtieni

       Aj keď je zeleň ešte niekde pod snehom a teplomer ukazuje v noci mínusové hodnoty, neodrádza ma to zmeniť príbytok a ladiť ho do zeleného odtieňa. 
     Anjela som si kedysi dávno ušila sama. Bol to historicky môj prvý ušitý anjelik. Prepadla som tým anjelskym postavičkám úplne a na pár rokov ma pohltili celú. Odvtedy sa záber môjho kreatívneho úsilia rozšíril. Od bábik som odbehla k bytovému textilu, vyobšívala celý náš príbytok vankúšmi, prehozmi, závesmi, obrusmi... Vyšívanie a háčkovanie nadobudlo odrazu nový rozmer. Ručné práce sú jednoducho súčasťou môjho ja a neuveriteľnou psychohygienou, bez ktorej si neviem predstaviť čas relaxu. 
    Nakoľko sa mi páčia staré veteše, na fotkách nájdete zopár ulovených na burze starožitností - medené kuchynské nádoby, kuchynskú váhu, zvony a vešiak s kohútmi.  


 
 

S pozdravom
Natália

6 komentárov:

 1. Buy YouTube Comments

  Why Buy Custom YouTube Comments?
  Would you like to support the web index positioning of your video? All things considered, no compelling reason to stress any longer as you would already be able to do this when you purchase custom YouTube remarks. These YouTube remarks will give your YouTube video the moment validity to a lot of watchers. Aside from that, this can likewise enhance your social prominence. This can likewise help you to rank higher particularly on the off chance that you need to be to finish everything.

  Please visit our service link: Buy YouTube Comments

  OdpovedaťOdstrániť

 2. Buy SoundCloud Followers

  Why Choose Us?

  Real Profile
  Male or female profile
  USA, UK, CA, AU, Country Profile
  Regular online activity profile
  100% Real & active Manual Work
  Blazing fast delivery
  12-24 hour delivery time
  24 hours customer support
  Works procedure 100% Right way
  Affordable Prices
  100% money back guaranteed

  Please visit our service link: Buy SoundCloud Followers

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Buy Instagram Followers

  Buy Instagram Followers with Instant Delivery

  If you’re looking to gain more exposure for your brand and increase your follower count, buy real Instagram followers from OnlineBoostup. Whenever your Instagram profile has many followers, people will sense there is a fantastic community that’s interested in the goods or services which you offer. We promise to deliver high-quality Instagram followers instantly (no password required!) get more clients and improve your company profits at the close of the day.

  *Quality Real Followers
  *No password required
  *No need to follow others
  *Fastest delivery online
  *100% Satisfaction
  *24×7 Support
  *Money-Back Guarantee
  *Privacy Protection

  Please visit our service link: Buy Instagram Followers

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Would You like to Buy Google Reviews? As you know Reviews on Google provide valuable information about your business, to both you and your customers. Business reviews appear next to your listing in Maps and Search, and can help your business stand out on Google. It will help your business to grow exponentially with the help of Google Reviews buy 5 star facebook reviews

  OdpovedaťOdstrániť